آموزش شنا در کیش

آموزش شنا در کیش را از کجا شروع کنم ؟ ( ویژه بانوان )

 آموزش شنا در کیش را شروع کنید و همراه ما در کلاس های آموزش شنا در کیش این رشته ورزشی را فرا بگیرید 

بسیاری از شناگران مبتدی مخصوصا کسانی که تا به حال تن به آب نزدند و تجربه رفتن به استخر را ندارند ، استرس زیادی برای آموزش شنا دارند. اما به شما قول می دهیم که اگر شروع به یاد گرفتن این رشته ورزشی بسیار مهیج بکنید ، حتما عاشق این ورزش می شوید . این استرس ها ناشی از عدم آگاهی و ناشناخته بودن موضوع است. 

آموزش شنا در کیش

 

« مراحل آموزش شنا در کیش »

برای آغاز آموزش شنا ابتدا باید بدانید کدام دوره آموزشی برای شما مناسب است . قبل از آغاز دوره آموزش شنا ، سوالاتی از طرف مربی شنا از شما پرسیده خواهد شد تا مربی با سطح شنای شما آشنا گردد ، در ادامه یک تست شنا از شما گرفته خواهد شد که بیانگر میزان آمادگی و سطح شنای شما خواهد بود . پس از این تست مشخص خواهد شد که کدام دوره آموزشی از قبیل دوره مقدماتی ، تکمیلی و یا اصلاح تکنیک مناسب شما خواهد بود.

محل کلاس های آموزش شنا در کیش مخصوص بانوان واقع در استخر هتل 5 ستاره پانوراما می باشد و هزینه هر دوره 12 جلسه ای مبلغ 600 هزار تومان می باشد 

 

دوره مقدماتی آموزش شنا در کیش مخصوص بانوان

در دوره مقدماتی آموزش شنا همه موارد از پایه آموزش داده خواهد شد و معمولاً همراه با مراحل آشنایی با آب و رفع حساسیت‌ها ، شناوری ، آموزش شنای کرال پشت و دوچرخه می‌باشد که طی 12 جلسه 60تا 90 دقیقه ای ، آموزش داده خواهد شد . البته باید این نکته را مد نظر داشت که محدودیت‌های سنی و حرکتی بسیار در روند آموزش تأثیر گذار خواهد بود . برای مثال کودکان زیر شش سال به دلیل محدودیت‌های سنی و عدم تسلط عصب به عضله اغلب فرایند طولانی‌تری را برای آموزش این موارد نیاز دارند چراکه مراحل آشنایی با آب و رفع حساسیت‌ها در این رده سنی بسیار طولانی‌تر خواهد بود.

 

دوره نیمه تکمیلی آموزش شنا در کیش مخصوص بانوان

برای شرکت در این دوره ، شنا آموز باید با شنای کرال پشت و شنای دوچرخه آشنایی داشته و در قسمت عمیق به راحتی شنا نماید .البته برخی از مربیان در دوره مقدماتی شنای کرال سینه را به جای شنای کرال پشت آموزش می دهند که باید گفت هیچ مشکلی نداشته و به انتخاب آن مربی بستگی دارد اما معمولا در دوره مقدماتی آشنایی با آب ، کرال پشت و دوچرخه آموزش داده می شود . همان طور که بیان شد در این دوره که اسم های دیگری هم ممکن است داشته باشد اما در اینجا به عنوان « دوره نیمه تکمیلی » از آن یاد می نمایم فرد به طور کامل شنای کرال سینه را آموزش می بیند.

 

دوره تکمیلی آموزش شنا در کیش مخصوص بانوان

در دوره تکمیلی شنای قورباغه را فرا خواهد گرفت . برای شرکت در این دوره معمولاً فرد باید به شنای کرال پشت و کرال سینه آشنایی داشته و توانایی شنا در قسمت عمیق استخر را به‌ راحتی داشته باشد . شنای قورباغه معمولاً شنای استراحت نامیده می‌شود . محورهای حرکتی در این شنا کاملاً متفاوت از سه شنای دیگر می‌باشد و همه حرکات دست و پای شنای قورباغه به‌ صورت دورانی اجرا می‌شود . به دلیل همین حرکت دورانی دست و پا ، آموزش شنای قورباغه کاملاً متفاوت از کرال سینه و کرال پشت می‌باشد.

 

دوره پیشرفته آموزش شنا در کیش مخصوص بانوان

برای شرکت در این دوره معمولاً تسلط به شنای کرال سینه ، کرال پشت و دوچرخه پیش نیاز است . شنای پروانه می‌تواند به صلاح دید مربی به‌ عنوان شنای سوم و یا به شنای چهارم آموزش داده شود . از شنای پروانه به‌ عنوان سخت‌ترین شنا و همچنین فنی‌ ترین شناها یاد می‌شود اما در عین حال قطعاً شما هم شنای پروانه‌ی یک فرد را در استخر دیده‌اید و این نظر را تائید می‌نماید که می‌توان گفت زیباترین شناها ، شنای پروانه می‌باشد . معمولاً شاخص شناگر بودن یک فرد تسلط وی به شنای پروانه و استیل وی در این شنا می‌باشد . شنای پروانه حرکت‌ها و دریل‌های آموزشی کمتری نسبت به سه شنای دیگر دارد اما برای تسلط به این شنا تمرین بسیار بیشتری لازم است چراکه در شنای پروانه دیگر خبری از حرکت‌های مرسوم و ساده در شناهای دیگر نیست و حرکت‌ها به‌ صورت موجی شکل اجرا می‌گردد.

 

دوره اصلاح تکنیک آموزش شنا در کیش مخصوص بانوان

کلاس خصوصی اصلاح تکنیک چهار شنا ، همان‌طور که از نام این دوره پیداست ، دوره اصلاح تکنیک برای تکمیل شناهای فرا گرفته شده در دوره‌های قبلی می‌باشد . این دوره‌ها می‌توانند پس از هر دوره آموزشی و یا در حین همان دوره در صورتی‌ که شنا آموز توانایی اجرای آن را داشته باشد انجام پذیرد . در دوره‌های اصلاح تکنیک آموزش‌های جدید وجود ندارد تنها همان شناهای فرا گرفته شده به‌ وسیله دریل‌های آموزشی تکمیل می‌گردد تا شنای فرد کامل شده و به استیل قهرمانی شنا نزدیک گردد .

در دوره اصلاح تکنیک شنا تمرکز بیشتر بر روی اصلاح حرکت‌های شنا در جهت بهبود سرعت و کاهش رکورد شناهای فرا گرفته شده است . در این دوره تمرین‌های متنوع از قبیل تمرین‌های سرعتی ، هوازی و غیر هوازی نیز داده خواهد شد تا تسلط فرد برای شناها افزایش یافته و شنای وی کامل گردد .

 

Related Articles